Hogy minden gyertya a templomban és a privát környezetében tartós maradjon. A gyertya élő fény. Ezért megfelelően ápolni kell, és folyamatosan figyelni kell, mint „nyílt, égő tüzet”.
Szeretnénk néhány tippet és tanácsot adni a gyertyák kezeléséhez:
- A gyertyák nem tűrik, ha túl közel vagy egymás alatt égnek. Ügyeljen arra, hogy elegendő hely legyen a gyertyák között.
- A maradék gyufa, kanócdarabok és cigarettahamu nem tartozik az égő tányérba.
- A kanócot úgy tervezték, hogy égés közben a láng széle felé görbüljön, mert a kanóc hegye a láng szélén ég a legjobban. A kanóc függőlegesen elhelyezhető, hogy megvilágítsa.
- A gyertyának minden alkalommal legalább addig kell égnie, amíg az egész égőlap folyékony lesz, különben különösen a vastagabb gyertyák égnek üregesen.
- Ha eloltja a kanócot a folyékony viaszban, majd ismét kiegyenesíti, nem fog égni
- Soha ne sértse meg a gyertya szélét, különben a folyékony viasz kifolyik. Ha túl magas a széle, akkor még melegen vágja le.
- A gyertyák nem tűrik a huzatot. Elkezdenek kormosodni, csöpögni és égni az egyik oldalon.
- Az ideális kanóchossz 10-15 mm. A hosszabb kanóc kormot termel. Óvatosan vágja le ollóval.
- Óvatosan oldalra hajlíthatja az égő kanócot, ha a gyertya az egyik oldalon ég. A megszilárdult kanócot soha ne hajlítsa meg, sőt ne törje el.
- Ha a láng „elsorvadással” fenyeget, ami akkor történhet meg, ha a kanóc túl rövid, óvatosan öntsünk le egy kevés folyékony viaszt. De soha ne „fúrja” az élt.
- A textíliákról a viaszfoltok felmelegített vasalóval és nedvszívó papírral távolíthatók el, az anyag típusától függően. Asztalfelületeken a legjobb, ha hajszárítóval felmelegítjük, majd felporszívózzuk.
Ezek az általános tanácsok sok ember számára magától értetődőnek tűnnek, de tapasztalataink szerint bizonyos dolgok nem annyira magától értetődőek, vagy a mindennapi élet rohanó tempója miatt néha feledésbe merülnek. Fontos, hogy mindent nyugodtan közelíts meg. A gyertyák nagyon veszélyesek lehetnek, ha egyszer égnek, nem akarjuk, hogy egy gyertya miatt bármi történjen Önnel, templomával vagy embertársainkkal.